Proces repasácie:

  1. Staré pokazené turbodúchadlo rozobereme a následne očistíme od nečistôt v tlakovej automatickej umývačke pomocou horúceho koncentrátu.
  2. Regenerácia obalu turba prebieha metódou pieskovania kde hliniková sacia čast turba ide do vysokotlakovej pieskovačky zo sklom. Výfuková časť turbodúchadla ide do vysokotlakovej autizovanej pieskovačky zo železným zrnom.
  3. Pri kompletnom repase nahradzujeme všetky vnutorné diely za kvalitné originálne diely Melett.
  4. Následne sa turbodúchadlo poskladá a ide na špeciálny vyvažovací stroj kdé sa vyváži a automatický vytalčí protokol o vyvážení.
  5. Nasleduje špecialny stroj kde nastavujeme reguláciu turbodúchadla na predpísané hodnoty nového turba a taktiež sa automaticky vytlačí protokol o nastavení regulácie.
  6. Nakoniec putuje turbo na záťažový test kde stroj simuluje tlak vzduchu, tlak oleja, funkciu regulácie ako na motore. Ak turbodúchadlo prejde aj posledným testom tak sa zabalí sa do folie.

Stručne povedané, oprava turbodúchadla spočíva v jeho veľmi podrobnej diagnostike (overenie na digitálnych mikroskopoch), vyčistení všetkých prvkov v špecializovaných vysokotlakových a ultrazvukových čističoch a pieskovaní v tryskacích strojoch. Potom sa všetky poškodené prvky turbíny vymenia za nové a pomalobežný hriadeľ a kompresné koleso sa vyvážia na vyvažovači. Potom po zostavení jadra turbíny vykonáme vysokorýchlostné kontrolné váženie, ktorý simuluje prácu turbodúchadla podobne ako skutočné podmienky v motore. Konečnou fázou regenerácie turbodúchadla je montáž všetkých komponentov turbíny a ich nastavenie.

Používame viac ako 90% náhradných dielov anglickej značky Melett. Výsledkom je, že oprava turbín spĺňa najvyššie štandardy. Je to najoceňovanejší distribútor častí turbodúchadla na trhu. Mnoho výrobcov schválilo značku ako dodávateľa na svojom vlastnom trhu s náhradnými dielmi. Melettove diely sa týkajú kvality a spoľahlivosti. Môžete si byť istí, že vaše turbodúchadlo bude renovované pomocou originálnych dielov a bude slúžiť ešte mnoho rokov.